top of page

8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

          День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.

          Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Правила безпеки в Інтернеті для дітей

  1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

  2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

  3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

  4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

  5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

  6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

  7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

  8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

  9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

  10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Поради батькам

  1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якому Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.

  2. Установіть комп'ютер в місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.

  3. Складіть правила безпечної поведінки в Інтернеті, в яких будуть перераховані вимоги, що стосуються користування Інтернетом, а також алгоритм дій дитини при зіткненні з небезпечним незнайомцем або сексуальним домаганням.

  4. Напишіть ці правила на папері і прикріпіть біля комп'ютера!

  5. Попросіть Вашу дитину нікому не повідомляти особисте: ім'я, вік, номер телефону, домашню адресу, номер школи. Поясніть, що не слід висилати свої фотографії людям, з якими вона познайомилась в Інтернеті.

  6. Попросіть Вашу дитину відразу ж розповідати Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповідала.

  7. Переглядайте інформацію, що міститься в комп'ютері Вашої дитини. Це допоможе Вам контролювати її спілкування в мережі. Але пам'ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома, але і в школі, Інтернет-клубі, у друзів.

  8. Нагадуйте дитині про те, що всі правила безпеки в Інтернеті залишаються в силі й тоді, коли вона користується комп'ютером і не вдома, наприклад в Інтернет-кафе чи у друзів.

Ознаки інтернет-залежності у дитини

1. Дитина користується Інтернетом як засобом від стресу.

2. Він або вона часто втрачає рахунок часу, поки знаходиться в мережі.

3. Дитина з легкістю жертвує сном заради можливості провести більше часу он-лайн.

4. Дитина, як правило, віддає перевагу витрачати власний час на Інтернет, ніж на сім’ю або друзів.

5. Дитина обманює друзів або членів сім’ї, коли мова заходить про кількість часу, проведеному в мережі Інтернет.

6. Дитина яро протестує або стає дратівливою, коли йому (їй) не дозволяють підключатися до мережі.

7. Дитина перевіряє по кілька разів за день (іноді - кілька десятків разів) свій Інстаграм і (або) інші соцмережі. 

8. Він або вона помітно втратив (а) інтерес до улюблених раніше занять, які сприймав (а), як приємне проведення часу до того, як отримав (а) доступ до Інтернету.

9. Дитина "сидить в телефоні" більше 4-х годин щодня.

10. Дитина зав’язує відносини з людьми, яких зустрічає в онлайн.

11. Дитина ігнорує строки, встановлені вами на користування Інтернетом.

12. Він або вона часто їсть, сидячи за комп’ютером або смартфоном чи планшетом.

13. Після тривалого невикористання мережі Інтернет у дитини можна спостерігати симптоми ломки, зокрема: занепокоєння; невгамовність; тремтіння рук.

14. Дитина думає про Інтернет постійно.

15. Дитина перестає бачити відмінності між віртуальним і реальним світом.

bottom of page